31. julij 2008

Za lažjo izbiro

Medtem ko se Živa poslavlja od Grčjie in Karađić predstavlja v Haagu, se mi ubadamo z vprašanjem: kdo bo naš zastavonoša v Pekingu?

Tu je slikanica, da boste lažje izbirali pri naši anketi.

na poti domov...

Se zadnjic...
lep pozdrav z Grcije...ju3 oz danes ponoci grem domov. tako da se vidimo cez 2 do 3 dni,odvisno od tega, kolko depresivna bom zaradi povratka;)
upam samo, da maste lepo vreme, ker tukej sm ze pozabla, kku zgleda, kdr dezuje....
YASAS!

30. julij 2008

Imamo olimpijski team!


Vekaco olimpijski komite (VOLK) sporoča, da je izbral svoje predstavnike na olimpijskih igrah v Pekingu. To so (po imenu in datumu rojstva sledi disciplina, nato država in v oklepaju možnosti za kolajno od 1 do 5):

- Hem Bunting, 12. 12. 1985, maraton in 5.000 metrov, Kambodža (1)
- Hastinga Bwalya, 25. 6. (kot Nastja!) 1985, boks, Zambija (3)
- Kara Lang, 22. 10. 1986, nogomet, Kanada (2)
- Michael Rogers, 20. 12. (kot Peter) 1979 , cestno kolesarstvo, Avstralija (2/3)
- Nina Solheim, 4. 8. 1979 (kot Živa), taekwondo, Norveška (2)
- Armen Nazaryan, 20. 6. 1982 (isti isti dan kot SMS), judo, Armenija (2)

V naslednjih dneh bomo objavili njihove slike in še kakšno informacijo. Zaenkrat vas vabimo, da glasujete v anketi: "Kdo naj bo Vekacov zastavonoša?"

28. julij 2008

Pomoč, please


Skrajni čas, da sestavimo našo olimpijsko ekipo.

Lepo bi bilo, če bi poleg že izbranih izbrali še tri "naše" predstavnike ... ki so rojeni 4. avgusta, 20. junija in 20. decembra. Datumi niso naključni, ampak so datumi rojstva članov trojice ve-ka-co.

Kljub dolgem iskanju smo zaenkrat našli le Nino Solheim (norveško udeleženko tekmovanja taekwondo), ki se je rodila na isti dan kot Živa, 4. 8., čeprav nekaj let prej (ma to ni pomembno, dovolj da je isti dan v letu).

Prosim, če pomagate pri iskanju še dveh udeležencev/udeleženk olimpijskih iger, ki so rojeni 20. 6. oz 20. 12.


Kot morda veste, se na Staničevi precej ukvarjamo z rojstnimi dnevi ...


Hvala

27. julij 2008

Nastja Ražman

Končno! Nastja Ražman nam je poslala izpolnjen Vekacov vprašalnik. Dobro branje!!! (iz nerazumljivega razloga se je na koncu vsakega odgovora vsak nasmešek oz. smejko oz. smile oz možičekkisesmeje, spremenil v "J").

Ime in Priimek: Nastja Ražman
Kje se počutiš doma? Malo tu, malo tam, drgač pa u Sežani… Jamova se kr približuje pojmu doma… JJ
Kaj je zate Staničeva 14? Hehe, kraj, kjer lahko gledam televizjo… Ne… na Staničevi je vedno zanimivo… tako ali drugače… J
Bistvena razlika med Primorci in Ljubljančani? Joooj… bistvena? Pomoje Primorci niso tolko polni sami sebe kot Ljubljančani…
Kaj si? Hetero-, homo- ali biseksualec? Dobra ta… če bi me mal cajta nazaj tu uprašali, bi lahko rekla, da sploh ne vem kam je šou seksualec v meni… hetero, homo, bi, al kašn je že bil… uglavnem… sm hetero
Najlepše ženske na svetu?Ja… Sežanke, ne? J
Najlepši moški na svetu? Jih je kr nekej… odvisno od dneva, razpoloženja… J
Najknjiga, najfilm, najplošča, naj spletna stran ... Vesna Milek: Kalipso, Jesenska pripoved, najplošča… uff… se spreminja tu…, naj spletna stran… vekaco blog, ne? J
Za koga si glasoval v Vekacovih anketah? Hmh… sm vedla, kaj si želi Peter… pa sm se potrudla… J
Opiši Živo v nekaj besedah! Nekej besed je za Živo premalo… Smeh, smeh in visok račun za telefon, če se vsaj 3 dni ne vidmo…
Opiši SMS-a (Strič Miloš Srček) v nekaj besedah! Prijazen fant, s katerim na Staničevi gledam tv alpa mi kaže 'tanove' igrce na računalniku… J
Opiši Petra v nekaj besedah! Eden redkih moških, s katerimi sm na isti valovni (beri višinski) dolžini… J
Kdaj si se v življenju največ zabaval/a? Takih priložnosti je blo kr neki… več al manj vse tiste žurke pr Mateji, Beograd…
Kdaj si se v življenju največ dolgočasil/a? Take stvari zbrišem iz spomina… tku da nimam pojmaJ
Če bi napisal/a avtobiografijo, kakšen naslov bi ji dal? Avtobiografija… mmm… Če si majhen, še ne pomeni, da ne moreš imeti velikih idej J
Kdaj si se zadnjič napil?Hehe… Rožnik… J
Kako skrbiš za zdravje svojega telesa? Zadnje cajte bl slabo… smučanje, srfanje, neki se spravljam tekat… bomo vidli J
Kozmetika? Barvica, maskara, parfum, puder, labella J
Življenjski uspeh? To, da sm se prilagodila življenju brez televizje, interneta, omare za obleke in luči v kopalnici… J
Življenjski neuspeh? Težka… ja, nikoli mi ni uspelo zrast, čeprou sm se fuuul trudla da bi …
V življenju si bil najbolj zadet od ...Ne bi o tem J
Če greš na potovanje, kaj ne sme manjkat v kovčku? Odvisno kam grem. Ponavadi pa dobra knjiga, zobna ščetka, spodnje hlače… in vse tisto kr spada zravn…
Dobiš 1.000.000 evrov na loteriji. Kaj narediš? Prvo shopping do onemoglosti, pol pa bl resne zadeve… avto, stanovanje itd…
Osebnost 20. stoletja? James Dean
Politična usmerjenost? Ne bo šlo… s politiko se ne ukvarjam kej dosti…
Najljubši športnik? Čisto odvisno v katerem letnem času… pozimi Jens Byggmark, poleti Ben Townley, čez celo leto pa moj brat
Kam bi šla na potovanje, če bi imel 1 vikend / 1 mesec /1 leto časa? Pariz / Bali / Avstralija in Nova Zelandija
Kako nameravaš proslaviti diplomo? Zakaj to vprašanje? Trenutno proslavljam vsak uspešno narjen izpit… J
Nekoga moraš stepsti. Koga izbereš? Hišnika z Jamove… pa ne bi o razlogih…
Z nekom moraš preživeti »noro noč«. Komu se absolutno izogneš? bivšim…
Česa se največ kesaš? Da že mam stanovanje in se ne morem potegovat za prosto mesto Živine cimre na Staničevi J
Kje boš čez 10 let? Glej dol…
Kje bi rada bila čez 10 let? Bruselj, kabinca za tolmačenje… J

26. julij 2008

Kara Lang


VOLK (Vekacov olimpijski komite) sporoča, da je imenoval novega člana Vekacove olimpijske ekipe. To je Kara Lang, nogometašica Kanade. Rojena je bila 22. oktobra v Calgaryju. Več info http://www.canadasoccer.com/eng/nationals/profile.asp?playerid=332&sub=3


(kako smo prišli do nje, še sami ne vemo ...)


Zaenkrat Vekacov olimpijski team sestavljajo:


- Hem Bunting (tekač iz Kambodže, tekmoval bo na maratonu in teku na 5.000 metrov)

- Hastings Bwalya (boksač iz Zambije, o katerem pa še ne vemo, ali so mu dali potni list ...)

- Kara Lang (nogometašica iz Kanade)

24. julij 2008

Iranec ne gre v Peking, Zambijec čaka dokumente ...


Novica je celo na prvi strani uradne spletne strani letošnjih olimpijskih iger:

"No Hercules at Beijing 2008".

Dramatičen prvi stavek: Iran's double gold medalist and 105+ kilogram world record holding weightlifter Hossein Rezazadeh, also known as the "Iranian Hercules," will not be coming to Beijing to defend his title.

Dragi Igor V. in vsi, ki ste navijali za njega, iranskega dvigovalca uteži Hosseina Rezazadeha ne bo na letošnjih olimpijskih igrah. Novico si v celoti lahko preberete tukaj.


VOLK (Vekacov olimpijski komite) torej ne bo mogel vpoklicati iranskega dvigovalca uteži. Kaj pa zambijski bokser Hastings Bwalya?

Ena dobra in ena slaba novica.

Dobra je, da ga uvrščajo med kandidate za kolajno v njegovi kategoriji. Slaba pa je, da nima še ... potnega lista. Novico je objavila spletna stran afrik.com, si jo pa lahko v celoti ogledate tukaj.

Vekaco ima tako zaenkrat edinole enega olimpijca. Kamboški tekač Hem Bunting pridno trenira s svojimi razpadajočimi čevlji. A VOLK zagotavlja, da ne bo edini vekacovev na olimpiadi. Z veliko vnemo iščemo primerne kandidate po celem svetu, zadnje čase pa smo osredinjeni predvsem na Evropo.


Manjkata le dva tedna do začetka olimpijskih iger, mi pa moramo nujno najti še vsaj štiri olimpijce (enega za vsako celino). Upamo, da bodo Hastingsu le dali potni list, sicer pa upamo, da bomo v kratkem le dobili tudi druge kandidate.

In ko bodo vsi kandidati znani, bomo lahko ponudili anketo, "Kdo naj bo zastavonoša?"